למה דווקא גלשן סופט – הגלשן הראשון

גלשן סופט, גלשני סופט, גלשן גלים למתחילים

ברוכים המצטרפים לעולם שכולו כיף ים וגלישה!
במאמר זה אשתף בקצרה את החוויה שלי בבחירת גלשן ראשון ואשתדל להסביר למה לדעתי כדאי להתחיל עם גלשן סופט.

את הגלשן הראשון שלי קניתי מבלי להתייעץ, הייתי ילד עם מלא סקרנות, התלהבות ותשוקה ועם המון חוסר סבלנות, אז לא באמת בדקתי או התייעצתי מספיק לפני שקניתי, פשוט קניתי. הגלשן הראשון שלי כמו שבטח כבר ניחשתם, היה נמוך, דק, מגניב ויפה.

ב 3 חודשים ראשונים הייתי מתמיד, קם כל יום מוקדם בבוקר, לפעמים הייתי מעביר ימים שלמים בים.
אבל ההתלהבות לאט לאט ירדה, לא הרגשתי התקדמות, כמעט ולא הצלחתי לעמוד ואם כן הייתי מצליח זה היה ממש לכמה שניות בודדות, מעט מאוד כיף והרבה פחות ממה שנראה מהצד אצל אחרים. מזל שהייתי ילד עם המון מוטיבציה, אם הייתי מתחיל לגלוש היום לא בטוח שהייתי מתמיד אחרי חוויה ארוכה כזאת של אי הצלחה. אחרי כ 3 חודשים בהם בלעתי לא מעט מים, הבנתי שאני צריך גלשן גדול יותר, מתאים יותר, אז מכרתי את הגלשן הראשון וקניתי מחבר גלשן ישן, גבוה, רחב, שמנמן כזה, גלשן שנות ה- 90. לא היו אז גלשני סופט. 

ואז התחיל המהפך 🙂 הרבה הצלחות קטנות שמלאו את ההתלהבות, ההתרגשות והכיף מחדש. יחד עם ההצלחות והכיף השתפרתי מאוד מהר, תוך חודש למדתי את הבסיס שלא למדתי קודם. לגלשן הזה היה יתרון – הוא הציף אותי מאד, תוך כמה חתירות קצרות הייתי מקבל את המהירות שצריך ונעמד, הרגשתי שיש לי הרבה יותר זמן להגיב, לנסות, לעשות משהו לפני שהגל נשבר. תפסתי יותר גלים ולמדתי המון 🙂 

בהמשך גם למדתי עם הגלשן לקחת פינות ולרדת גלים גבוהים יותר ויותר, לצבור עוד ניסיון וחוויות.. היום, בשונה מפעם, יש את גלשני הסופט שבעצם מיועדים לשלב הבסיס ומקלים מאוד על תהליך הלמידה. גלשן סופט עוזר ללמוד מהר ונכון את השלבים הבסיסיים – איך לחתור נכון, "לקחת" גלי קצף, להצליח לעמוד לפני שהגל נשבר ואפילו להתחיל "לקחת פינות". כמובן שלומדים גם מיקום נכון על הגלשן והתמקמות במים – לומדים את זרמי הים השונים ואיזה גלים לקחת ועל איזה עדיף לוותר. 

היתרונות של גלשני הסופט הם :

  • בטוחים יותר – לגלשן הסופט יש שכבה עליונה רכה, ידידותית יותר לנפילות ויש בהתחלה לא מעט 🙂 , החר עשויות מחומר שהוא מספיק קשיח בשביל ליצור יציבות אבל בטוח יותר מהחרבות הקשיחות וחדות של גלשנים מתקדמים. לוקח זמן ללמוד להתנהל נכון עם גלשן, ככה שלשלב הזה גלשן סופט בטוח לכם וגם לגולשים הנוספים מסביב.
  • יעילים יותר – גלשני הסופט גבוהים, רחבים ובעלי נפח גבוה. בזכות זה יציפו ויכניסו אתכם לגל בקלות, יתנו לכם עוד זמן להגיב ויעזרו לכם ללמוד להיעמד ואת שאר הבסיס די מהר. 
  • ימי גלישה נמוכים – תמיד כיף שיש גלשן סופט לגלוש בימים נמוכים או ללמד את הילדים, בני משפחה וחברים לגלוש.
  • גלשן ראשון – אנחנו ממליצים להתחיל עם גלשן סופט, לוקחים יותר גלים, מצליחים יותר מהר, נהנים יותר, כך שמשתפרים ומתקדמים מתוך הכיף וההצלחות. 

מוזמנים לבקר בעמוד גלשני הסופט באתר, להתאים לעצמכם גלשן סופט לפי גובה ומשקל מומלץ ע"י היצרן. 

מה אחרי הסופט ? ברגע שתרגישו בנוח ובטוח עם גלשן סופט בגלים של עד 2.5FT שזה שווה ערך לגובה גלים 40 עד חצי בשפת הגולשים, אפשר להתחיל להתעניין בגלשן הבא.
תמיד מוזמנים לפנות אלינו להתייעצויות ושאלות נוספות.. 

בכיף גדול,
צוות סול סרף .